HANAČKA SE VÁM PŘEDSTAVUJE

Adventní koncert s Felixem Slováčkem

Adventní koncert s Felixem Slováčkem v roce 2014


Dechová hudba Hanačka patří do kategorie malých dechových orchestrů. Své zázemí – rodnou obec – má v Břestě u Kroměříže (Zlínský kraj).

Původní břestská kapela má tradici sahající až do roku 1892. Od roku 2002 nese kapela název Hanačka. V jejím čele je kapelník Antonín Černoch a uměleckým vedoucím se stává Miroslav Bureš. Příchodem Mirka Bureše dochází ke značnému omlazení hráčů v kapele. Od roku 2006 převzal funkci kapelníka Jaromír Motal st. Repertoár orchestru vychází ze současné nabídky převážně moravských autorů, „klasiků“ české dechovky a moderních skladeb, upravených pro toto hudební obsazení a to jak vokální, tak i instrumentální. Orchestr vystupuje na plesech, zábavách, hodech, koncertech, přehlídkách a podobných akcích.

Své první CD s názvem „Písničko, pověz to všem“ natočila kapela v roce 2006. O tři roky později se diskografie kapely rozšířila o CD s názvem „Zlatá rybička“ a stejnojmenné DVD. V roce 2012 kapela rozšířila diskografii o další CD s názvem „Potěšíš, písničko“. Hudební nosič byl vydán při příležitosti 10 výročí založení DH Hanačky.

Všechny nosiče si můžete objednat prostřednictvím našich stránek.  

Kapela se v roce 2010 zúčastnila mezinárodní soutěže malých dechových orchestrů Zlatá křídlovka v Hodoníně. S minimálním bodovým odstupem se umístila na celkovém 2. místě, přičemž se stala vítězem zlatého pásma. Mimo diplomu a poháru za druhé místo získala kapela ještě:

  • Cenu Miloše Machka za nejlepší interpretaci povinné skladby „Pro štěstí“ autora Františka Maňase.
  • Diplom a pohár pro Pavla Skopala za nejlepší instrumentální výkon – sólo na sopránsaxofon ve skladbě Bělejší než sníh.
  • Diplom a pohár pro Kateřinu Burešovou, Hanu Burešovou, Marii Šujanskou, Tomáše Koutného a Jiřího Roseckého za nejlepší pěvecký výkon.
  • Cenu Josefa Frýborta nejmladšímu orchestru.
  • Cenu poroty pro Kateřinu Burešovou.